#ZiemiaToDom

MAMY OBSESJĘ NA PUNKCIE NASZEJ PLANETY

Jako producent kosmetyków naturalnych, czujemy się zobowiązani do dbania Ziemię jak o własny dom. Projekt #ZiemiaToDom ma na celu poszerzanie świadomości i ukazywanie możliwości w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

SZUKAMY LEPSZYCH ROZWIĄZAŃ

Jesteśmy niezadowoleni z obecnego stanu naszej planety, która nie potrzebuje więcej plastiku. Dlatego stale poszukujemy nowych sposobów na to aby chronić naturę. Chronić Ziemię! Chronić nasz dom!

Lepsze opakowania to lepsza planeta

Plastikowe opakowania są wygodne, lekkie i odporne na uszkodzenia. Jednak sposób ich wytwarzania i negatywny wpływ na środowisko jest całkowicie odwrotny. ¬ Nie zawsze da się je zastąpić, dlatego jeśli się pojawią należy je segregować. W MOKOSH zadbaliśmy nie tylko o szklane butelki i słoiki, ale również o ulotki, które tworzone są na papierze z recyklingu. Nie od dziś wiemy, że ponowne wykorzystanie papieru przyczynia się do mniejszej degradacji lasów. Zadbajmy o drzewa, bo to dzięki nim oddychamy!

Nasze wybory od zawsze są działaniami w kierunku obrony środowiska i naszego zdrowia.

Wysoka efektywność – mała emisja CO2

Wybieramy lokalnych partnerów, dostawców naszych opakowań i wielu surowców aby skrócić drogę ich transportu i ograniczyć emisję CO2. Dodatkowo wprowadziliśmy nowe kartoniki, w których - w trosce o środowisko - zmieniliśmy tekturę na cieńszą. Pudełka wysyłane są do nas na płasko, po to aby o zajmowały znacznie mniej miejsca niż te w pełni uformowane w kształcie walców lub prostopadłościanów.

Przykład:

Zespół MOKOSH razem!

Tworzymy eko kosmetyki z darów, które otrzymaliśmy od natury i za te dary chcemy odwdzięczać się naszej planecie. Projekt #ZiemiaToDom to coś więcej niż tylko filozofia marki MOKOSH. To sprawa osobista każdego z nas. Chcemy być częścią lepszego jutra. Poznaj nasze inicjatywy i DOŁĄCZ DO NAS jako media / jako firma / jako osoba prywatna.

Artykuł o szkle (zero waste)

Artykuł o kartonach i papierze

Artykuł o nasionach

Artykuł o CO2

Cart 0

There are no items in your cart

START SHOPPING